menu
۰
سبد خرید

چگونه اسباب بازی درست کنیم به همراه آموزش ساخت اسباب بازی در خانه


ساختن اسباب بازی میتواند سرگرمی مفرحی برای بچه ها باشه. اسباب بازی درست کردن خلاقیت بچه ها رو افزایش داده و همچنین اسباب بازی که توسط خود کودکان ساخته بشه حتما جذابیت بیشتری خواهد داشت. در ادامه این مطلب روش ساخت چندین اسباب بازی خانگی بسیار ساده رو که نیاز به ساده ترین مواد اولیه دارند توضیح خواهیم داد. در ادامه خواهد دید که چطوری به راحتی اسباب بازی درست کنیم. لطفا اگه این مطلب رو دوست داشتید اون رو با بقیه دوستانتون به اشتراک بگذارین.

ساخت هلیکوپتر اسباب بازی کاغذی


در این قسمت براتون توضیح میدیم که چگونه میتوانید یک هلیکوپتر اسباب بازی خیلی ساده درست کنید. مواد لازم برای ساخت این اسباب بازی مواد زیر است:
گیره کاغذ، مقوا، چسب نواری، قیچی
مراحل ساخت: اولش که داشتیم سایز های مختلف مقوا رو برای ساخت هلیکوپتر کاغذی اسباب بازی امتحان میکردیم فهمیدیم که سایزهای بزرگتر نتیجه بهتری میدن و بهتر به پرواز در میان. برای همین هم برای ساخت این اسباب بازی یک مقوای ذخیم به اندازه A4 را توصیه میکنیم. خوب طرحی که در تصویر پایین روی مقوا کشیده شده رو روی مقوای خودتون بکشید و قسمت هایی که با خطوط سیاه کشیده شده را ببرید. در نظر داشته باشید که خطوطی که بصورت خط چین کشیده شده است برای تا زدن می باشد و آنها را برش نزنید. برای اینکه فرایند تا زدن مقوا از قسمت های خط چین راحت تر بشود میتوانید آنها را سوراخ سوراخ کنید.

چگونه اسباب بازی درست کنیم به همراه آموزش ساخت اسباب بازی در خانه | نیدورا

مراحل تا زدن قسمت های خط چین بدین صورت است:
در ابتدا قسمت های با خطوط پرنگ را با قیچی و با احتیاط برش بزنید. لطفا اگر برش زدن را به کودک خود واگذار می کنید حتما هنگام کار با قیچی به او نظارت داشته باشید.
سپس قسمت D را در طول خط چین رسم شده تا بزنید
سپس قسمت C را در طول خط چین تا بزنید
حالا قسمت های A و ‌ B را از روی قسمت های مشخص شده و در خلاف جهت هم مطابق تصویر پایین تا بزنید
حالا قسمت پایینی هلیکوپتر را تا زده مطابق شکل زیر توسط یک گیره کاغذ به هم محکم کنید و سپس روی آن را با چسب نواری بپوشانید تا گیره کاغذ سر جایش محکم شود

چگونه اسباب بازی درست کنیم به همراه آموزش ساخت اسباب بازی در خانه | نیدورا

چگونه خمیر بازی درست کنیم


در ادامه این مطلب برای درست کردن اسباب بازی به سراغ درست کردن یکی از هیجان انگیز ترین اسباب بازی ها یعنی خمیر بازی می رویم. ساخت خمیر بازی در خانه بسیار ساده و بسیار لذب بخش است. دستورالعمل ذکر شده برای تهیه یک توپ خمیر بازی می باشد و شما برای ساخت توپ های بیشتر می توانید همین دستورالعمل را برای رنگ های دیگر نیز تکرار کنید.
خوب بریم سراغ مواد لازم. مواد لازم برای ساخت یک توپ خمیر بازی عبارت است از: ۸ قاشق غذاخوری آرد ساده، ۲ قاشق غذاخوری نمک، ۶۰ میلی لیتر آب گرم ، رنگ خوراکی که در صورت عدم دسترسی به آن می توانید از زردچوبه استفاده نمایید. یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی.
زمان تقریبی برای درست کردن این اسباب بازی ۱۰ دقیقه است.

مراحل ساخت:
ابتدا نمک و آرد را در یک کاسه بزرگ با هم مخلوط کنید. سپس در یک کاسه دیگر آب را با چند قطره رنگ خوراکی رنگی کنید خوب به هم بزنید دقت کنید که برای بدست آوردن خمیری با ساختار یکپارچه در همه مراحل محتویات خوب با هم مخلوط شوند.
حالا آب رنگی و کاسه مخلوط نمک و آرد را با هم مخلوط کرده و با یک قاشق خوب به هم بزنید.
سپس روغن را به آنها اضافه کرده و دوبار خوب به هم بزنید.
سطحی صاف را مقداری آرد پاشیده و خمیر را بر روی آن قرار دهید و خوب ورز بدهید. اگر خواستید رنگ آمیزی قوی تری داشته باشید می توانید دوباره چند قطره رنگ خوراکی به آن اضافه کنید.
برای نگهداری از آن میتوانید آن را درون یک کیسه فریزر مه هوای آن خارج شده است قرار دهید و همچنین میتوانید از همین ترکیب برای ساخت خمیر بازی های دیگر با رنگ های مختلف استفاده نمایید.

ساخت عروسک اسباب بازی دخترانه در خانه


ساخت عروسک اسباب بازی در خانه بسیار ساده و سرگرم کننده است. برای انجام این کار به یک عدد جوراب، کاموا ، نخ و سوزن ، مقداری پنبه برای پر کردن عروسک و تکه ای پارچه برای ساخت لباس برای عروسک است.
برای درک بهتر مراحل ساخت این عروسک اسباب بازی. مراحل مختلف ساخت این عروسک را در تصاویر زیر نشان داده ایم. مراحل ساخت این اسباب بازی بدین صورتد است که ابتدا یک جوراب سالم وتمیز را از قسمتهای علامت زده شده برش می دهیم. سپس داخال جوراب را با پنبه میکنیم و قسمت های جدا شده از برش قبلی را نیز با ونبه ورکرده و سپس میدوزیم.بدین صورت که مطابق تصویر یک عروسک با بدن پر شده از پنبه و همچنین دو دست پر شده از پنبه خواهیم داشت. سپس دست های ساخته شده را به بدن این عروسک میدوزیم.

چگونه اسباب بازی درست کنیم به همراه آموزش ساخت اسباب بازی در خانه | نیدورا

در مرحله بعدی برای ساخت موهای این عروسک اسباب بازی از کاموای رنگی استفاده می کنیم. برای این کار مطابق شکل یزر کامواها را بصورت مو برش زده و به سر عروسک میدوزیم. همچنین برای چشمهای عروسک هم میتوانیم از کاموای سیاه و هم از دکمه استفاده کنیم. بعد از اینها نوبت لب های این عروسک است که برای آن از کاموای قر مز استفاده می کنیم. حالا نوبت لباس برای این عروسک است که لا پارچه تهیه شده برای این عروسک لباس درست میکنیم.

چگونه اسباب بازی درست کنیم به همراه آموزش ساخت اسباب بازی در خانه | نیدورا

عناوین جستجو شده مرتبط: چطوری اسباب بازی درست کنیم.خرید اسباب بازی چگونه اسباب بازی دخترانه درست کنیم. چگونه میتوانیم در خانه اسباب بازی دخترانه یا پسرانه درست کنیم. چگونه در خانه اسباب بازی درست کنیم. آموزش ایخت اسباب بازی در منزل. آموزش ساخت اسباب بازی در خانه. چگونه در خانه اسباب بازی درست کنیم.how to make homemade toys. how to make toys at home. tutorial for making toys at home.ساخت خمیر بازی در خانه. درست کردن خمیر بازی ساده در خانه. درست کردن انواع اسباب بازی و خمیر بازی در خانه. how to make a play dough. how to make a homemade play dough. چطوری در خانه اسباب بازی درت کنیم.ساخت عروسک اسباب بازی. ساخت عروسک و آدمک اسباب بازی در خانه و به سادگی.

فروش ویژه بدلیجات و اکسسوری به مدت محدود
برای مشاهده و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید

بدلیجات و اکسسوری