menu
۰
سبد خرید

چگونه چوب را رنگ کنیم


رنگ کردن اشیاء چوبی معمولا ساده تر از سطوح فلزی و اشیائ دیگر است. اما برای رنگ کردن چوب هم به مهارت ها و آموختن فنونی نیاز است که کار را ساده تر کرده و نتیجه مطلول تری را به همرا داشته باشد.
مراحل رنگ کردن چوب عبارتند از:

تمیزکاری سطح چوب


در این مرحله ابتدا برجستگی های بسیار بزرگ چوب را جدا می نماییم. این قسمت ها می توانند شاما میخ و اجسام دیگر فرو رفته در چوب باشند. سپس با یک سمباده متوسط سطح آن را تمیز می کنیم.
پس از تمیز کردن اولیه سطح چوب نوبت بتونه کاری آن می باشد. از بتونه برای پر کردن فرو رفتگی ها و خلل و فرج چوب استفاده می شود.
چگونه چوب را رنگ کنیم
دقت کنید که برای بتونه کاری بتونه را بر روی سطح چوب ( خصوصا قسمت هایی از چوب که دارای فرو رفتگی می باشند ) مالیده و سپس با کاردک مخصوص اضافه آن را جمع آوری نمایید.
پس از خشک شدن بتونه قسمتهایی از چوب را که بتونه زده ایم سمباده می زنیم که تا به سطح چوب برسیم. با این کار بتونه های اضافی از روی سطح چوب جمع آوری شده و سطحی صاف را فراهم می کند. با سمباده زدن سطح بتونه شده خلل و فرج و فرورفتگی های سطح چوب پر از بتونه مانده و سطحی صاف و بدون اعوجاج برای ما فراهم می شود.
همچنین می توانیم قسمت هایی از سطح چوب که مایل به رنگ کردن آن نیستیم را با نوار چسب کاغذی بپوشانیم.

رنگ کردن سطح چوب


برای این کار ابتدا به چوب رنگ آستری می زنیم. به این ترتیب که لایه نازکی از رنگ را با قلمو و یا پارچه روی سطح چوب می مالیم به صورتی که قسمت زیرین آن همچنان پیدا باشد. در این مرحله از استفاده بیش از حد از رنگ و زخیم شدن قسمت های مختلف آن بوسیله رنگ خودداری کنید.

مستقل از رنگ نهایی می توانید از رنگ سفید برای آستری استفاده نمایید.
در مرحله بعد رنگ اصلی را به قطعه چوبی میزنید. برای این کار از مالش آرام قلمو بر روی سطح استفاده کنید. در نظر داشته باشید که رنگ رقیق تر خط قلموی کمتری بر جای خواهد گذاشت ولی استفاده از آن کمی سخت تر است.

پرداخت کردن چوب


در این مرحله از لاک و الکل مخصوص برای پراخت کردن سطح استفاده می کنند. برای مالیدن لاک یا الکل به سطح از یک پارچه کهنه استفاده کرده و سپس زمان می دهیم تا خشک شود.

سیلر و کیلر زدن چوب


سیلر مایعی شفاف ایت که برای رقیق کردن آن از تینر فوری استفاده می شود و مالیدن آن به سطح رنگ شده باعث غیر قابل نفوذ شدن آن میشود. برای انجام این کار می توان از پیستوله یا قلمو استفاده کرد.
پس از سیلر کاری نوبت زدن کیلر به سطح است که لایه نهایی محسوب میشود. کیلر به دو صورت مات و براق موجود است.
نکته : هرگز از نور آفتاب و سشوار برای خشک کردن سیلر و کیلر استفاده نکنید.

عبارت های جستجو شده مرتبط:
چگونگی رنگ کردن چوب ، روش رنگ کردن وسایل چوبی ، رنک کردن وسایل چوبی در خانه ، چگونه وسایل چوبی و چوب را در خانه رنگ کنیم . how to paint wood , how to paint wood furniture , how to paint wood paneling , painting wood stuffs ، طریقه رنگ کردن وسایل چوبی ، را های رنگ کردن وسایل چوبی خانه ، چگونه چوب را رنگ سفید کنیم , آموزش رنگ کردن چوب, رنگ کردن چوب ، چگونه چوب را رنگ سفید کنیم

فروش ویژه اسباب بازی به مدت محدود
اسباب بازی