menu
۰
سبد خرید

چگونه جای جوش و آکنه را ازبین ببریم


یکی از عارضه هایی که همواره زیبایی پوست ما را تحت تاثیر قرار می هد جای جوش و آکنه است . در بعضی مواقع این زخم ها و پستی بلندی های باقی ماننده پس از التیام جوشها و آکنه چنان عمیق هستن که باعث کاهش اعتماد بنفس می گردنند.
در زیر به برخی از راههای خانگی برای از بین بردن جای جوش و آکنه می پردازیم :

استفاده از آب لیموی تازه برای از بین بردن جای جوش و آکنه


آب لیموی تازه یکی از تمیز کننده های طبیعی پوست است . آب لیمو با همراه داشتن ویتامین C همچنین با عث شادابی پوست نیز می گردد.
به یاد داشته باشید که برای مشاهده نتیجه استفاده از این ماده طبیعی برای از بین بردن جای جوش یا آکنه باید به طور منظم و مداوم از آن استفاده نمایید.
برای این کار آبلیمو را با مقداری آب مخلوط کرده و صورت خود ( قسمتهایی که دارای زخم های باقی مانده از جوش و آکنه می باشند ) را با آن بشویید. 15 تا 20 دقیقه از شستن آن خودداری فرمایید. استفاده از این محلول به عنوان ماسک شبانه به هیچ عنوان توصیه نمی گردد چون pH آبلیمو 2 و pH پوست صورت 4 تا 7 است. این کار و یا استفاده از محلول غلیظ ابلیمو باعث آسیب به پوست و ایجاد سوزش می گردد.
برای آغشته کردن پوست صورت می تواننید از توپ پنبه استفاده نمایید و همچنین اضافه کردن گلاب محلول را معطر و مفیدتر می کند.

چگونه جای جوش  و آکنه را ازبین ببریم | نیدورا

ترکیبات پیشنهادی برای ساخت ماسک آبلیمو عبارتند از :
آبلیمو - 1 قاشق چای خوری
عسل - 1 قاشق چای خوری
روغن بادام - یک قاشق چای خوری
شیر - دو قاشق چای خوری

این ترکیبات را با هم مخلوط کرده و ماسک فوق را برای 7 تا 10 روز امتحان کنید .
( هرگز از ماسک آبلیمو و یا محلول آبلیمو هنگام آفتاب گرفتن استفاده نکنید )

ضمنا پس از استفاده از این محلول ها حتما پوست خود را مرطوب نمایید . اسید سیتریک موجود در آبلیمو باعث خشکی پوست میگردد.

از بین بردن جای جوش با جوش شیرین


از جوش شیرین می تواننید برای از بین بردن جای جوش و آکنه با لایه برداری چوست استفاده کنید . برای این کار یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری آب مخلوط کرده و نقاطی از پوست که جای جوش در آنها باقی مانده را با این محلول به مدت 2 دقیقه شستشو می هیم . سپس پوست صورت را با آب ولرم خوب شسته و خشک می نماییم.

استفاده از عسل برای از بین بردن جای جوش و آکنه


عسل یکی از بهترین ماسکها برای از بین بردن جای جوش و آکنه و همچنین مرطوب کردن پوست است. برای استفاده از عسل آنرا بر روی پوست خود مالیده و پس از نیم ساعت آنرا با آب بشویید.


عبارات جستجو شده مرتبط:
چگونه جای جوش را از بین ببریم ، از بین بردن جای جوش ، از بین بردن جای آکنه ، از بین بردن زخم باقی مانده از جوش ، روش از بین بردن جای جوش ، روش از بین بردن جای آکنه ، طریقه از بین بردن جای جوش ، طریقه از بین بردن جای آکنه ، راههای از بین بردن جای جوش و آکنه ، how to remove acne scars , چگونه جای جوش را سریع از بین ببریم , چگونه جوش را از بین ببریم ، چگونه لک های جوش صورت را ازبین ببریم ، چگونه جای جوش صورت را از بین ببریم ، جای جوش را چگونه از بین ببریم