menu
۰
سبد خرید

چگونه بدلیجات سیاه و کدر شده را براق و طلایی کنیم


بدلیجات نقش بسیار عمده در صنعت مد دارند و استفاده از آنها هر روز طرفداران بیشتری نسبت به پیش پیدا می کند. آنها بهای بسیار کمتری نسبت به طلا و نقره داشته و قابل دسترس تر هستند، همچنین چون قیمت آنها کمتر است به راحتی می توان مدل های متناسب با مد روز را تهیه و استفاده کرد. یکی از مشکلات و کاستی های استفاده از زیورآلات بدلی این است که آنها عموما پس مدتی استفاده سیاه یا کدر می شوند و جلوه طلای یا نقره ای جذاب خود را اندکی از دست می دهند. در ادامه این مطلب به توضیح روش های مختلف رفع کدری و سیاهی بدلیجات و همچنین چگونگی انتخاب و خرید آنها خواهیم پرداخت. همچنین قسمتی از این مطلب به توضیح نکته هایی در مورد خرید بدلیجات خواهیم پرداخت.

روش های براق کردن بدلیجات سیاه و کدر شده


جنس بدلیجات بسته به نوع آن می تواند از انواع استیل، برنج یا آلیاژ های دیگر باشد. این آلیاژ ها بر عکس طلا در اثر تماس با رطوبت و اکسیژن اکسید شده و ظاهر براق و زیبای خود را از دست میدهند. همچنین اگر بدلیجات خود را هنگام استحمام هم به همراه داشته باشید و یا در مجاورت عرق بدن شما قرار بگیرند رسوب آب یا عرق بر روی آن تشکیل شده و آن را کدر می کند. در ادامه به چند روش برای حذف این جرم ها و خوردگی ها از سطوح اکسسوری ها و زیورآلات بدلی خواهیم پرداخت.

رفع کدری بدلیجات با سس قرمز


یکی از ساده ترین روشها با استفاده از سس قرمز یا کچاپ است. برای این کار سطح بدلیجات را با سس قرمز پوشانده و سپس ۲۰ دقیقه صبر کنید. بعد از این زمان سطح آن را با دستمال کاغذی تمیز کرده و آن را خوب بشویید. سس قرمز حاوی سرکه و اسید های خوراکی دیگری می باشد که باعث حذف رسوبات و خورگی ها از سطح بدلیجات می شود. هر چند این روش معمولا باعث براقی سطح بدلیجات می شود اما روش ساده بوده و رواش های بهتر و کار آمد تری برای این کار وجود دارد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد. به یاد داشته باشید که پس از تمیز کردن زیورآلات با این روش مانند بقیه روش هایی که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت سطح بدلیجات را شستشو داده و آن را به دقت خشک کنید تا دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود.

براق کردن بدلیجات با استفاده از خمیر دندان


خمیر دندان ها دارای قطعات کریستالی بسیار کوچکی است که خاصیت سایشی و تمیز کننده دارند. از این خاصیت سایشی خمیر دندان برای از بین بردن رسوب و خوردگی های سطحی بدلیجات می توان استفاده نمود. برای این کار سطح بدلیجات کدر شده را با خمیر دندان و مسواک به خوبی تمیز می کنیم و مانند روش قبلی آن را خوب شسته و خشک می نماییم. نکته استفاده از خمیر دندان برای این منظور این است که خود خمیر دندان به تنهایی قابلیت تمیز کردن سطوح را ندارد و از خاصیت سایشی آن به کمک دستما زبر یا مسواک برای براق کردن باید استفاده کنیم. در ادامه راه های دیگری برای اینکه چگونه بدلیجات را براق کنیم خواهیم گفت.

براق کردن بدلیجات برنجی با لیمو


لطفا در نظر داشته باشید که لیمو حاوی اسید سیتریک بوده و تنها برای تمیز و براق کردن بدلیجات برنجی توصیه می شود. استفاده از لیمو بدلیل اسیدی بودن بر روی بدلیجات استیل می تواند خود باعث خوردگی شود. همچنین جنس برخی از سنگهای تزیینی موجود در بدلیجات رسوبی بوده و لیمو باعث خوردگی و طبیعتا کدر شدن سطح این سنگها شده و به همین جهت برای براق کردن سطح بدلیجات با لیمو باید به جنس آن دقت فراوان شود. برای این کار رو یک برش لیمو مقداری نمک پاشیده و سپس سطح بدلی برنجی خود را با آن به آرامی تمیز و درخشان کنید. در نظر داشته باشید که نمک موجود بر روی سطح لیمو باید حل شود زیرلا خود کریستال های نمک دارای لبه های تیز بوده و خاصیت سایشی دارند و می توانند خطوط ریزی بر روی سطح فلز بدلیجات و یا سنگ تزیینی آن ایجاد نمایند. پس از تمیز کردن سطح زیورآلات با لیمو و نمک آن را تمیز کرده و خوب خشک نمایید. همانطور که گفته شد چون آب لیمو اسیدی می باشد بهتر است بدلیجات را شسته و سپس خشک نماییم تا مطمعن شویم سطح آن دیگر اسیدی نمی باشد. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه بدلیجات خود را با استفاده از مایع ظرفشویی براق کنیم.

تمیز کردن بدلیجات با مایع ظرفشویی


برای این کار داخل یک کاسه آب مقداری مایع ظرفشویی ریخته و خوب حل کنید تا مقداری کف ایجاد شود. بدلیجات را درون این مایع ریخته و با مسواک آنها را تمیز کنید. این روش برای براق کردن سطوح نقره بسیار موثر است.مایع ظرف شویی به دلیل داشتن آنزیم های پاک کننده چربی گزینه مناسبی برای تمیز کردن بدلیجاتی است که در اثر تماس زیاد با پوست بخصوص در مواردی که پوست چرب است کدر شده اند. چربی روی پوست در بر روی سطح براق بدلیجات جمع شده و با گذر زمان پاک کردن آن دشوار خواهد شد. اما پاک کردن این جرم با مایع ظرفشویی آسانتر است. سپس زیورآلات خود را تمیز و بدقت خشک نمایید.

چگونه بدلیجات سیاه و کدر شده را براق و طلایی کنیم | نیدورا

روش هایی برای پیشگیری از کدر و سیاه شدن بدلیجات و اکسسوری ها


از آنجایی که بدلیجات با فلزات و ماد اولیه ارزانتری تهیه می شوند، همانند طلا و دیگر فلزات گرانبها مقاومت بالایی ندارند و با گذر زمان زیبایی و جلوه خود را از دست می دهند. هرچند با نگهداری صحیح از بدلیجات و اکسسوری ها می توان عمر مفید استفاده از آنها را افزایش داد و سال های بیشتری از آنها استفاده کرد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.
  • هنگام استحمام بدلیجات خود را به همراه نداشته باشید. استحام به همراه زیورآلات باعث خوردگی آنها و ایجاد رسوب بر روی آن ها می شود. همچنین کف و مواد شوینده هنگام حمام کردن در قسمت های مختلف سطوح بدلیجات قرار گرفته و باعث کدر شدن و فرسایش آن می شود.
  • از تماس زیاد مواد شیمیایی همچون انواع کرم و مواد آرایشی و همچنین عطر و ادکلن بر روی آنها خودداری کنید. محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی مواد مختلفی است که برخی از آنها ممکن است با فلزات به رفته در بدلیجات واکنش نشان داده و باعث ایجاد خوردگی و از بین رفت جلپه طلایی یا نقره ای بدلیجات گردند
  • برای حفظ جلوه طلایی یا نقره ای بدلیجات در روزهای گرم و بصورت کلی پس از تماس زیاد با عرق بدن آنها را خوب تمیز کنید.
  • از قرار دادن بدلیجات بر روی هم و بصورت نامنظم پرهیز کنید و بدلیجات را با فاصله و در ظرف مخصوص که ترجیحا چوبی باشد نگهداری کنید.
  • بدلیجات خود را بصورت دوره ای استفاده کنید.
  • پس از شستشو آنها را سریعا بخوبی خشک نمایید.

کلمات جستجو شده مرتبط:
خرید بدلیجات، زیور آلات بدلی مردانه و زنانه، اکسسوری مردانه و زنانه، تمیز کردن زیور آلات و بدلیجات، براق کردن اکسسوری بدلی، نگهداری از انواع بدلیجات و اکسسوری و زیورآلات بدلی، چگونه بدلیجات سیاه شده را طلایی کنیم، چگونه بدلیجات را براق کنیم، چگونه بدلیجات را نقره ای کنیم، رفع سیاهی بدلیجات استیل

فروش ویژه بدلیجات و اکسسوری به مدت محدود
برای مشاهده و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید

بدلیجات و اکسسوری