menu
۰
سبد خرید

چگونه بدلیجات سیاه و کدر شده را براق و طلایی کنیم


بدلیجات نقش بسیار عمده در صنعت مد دارند و استفاده از آنها هر روز طرفداران بیشتری نسبت به پیش پیدا می کند. آنها بهای بسیار کمتری نسبت به طلا و نقره داشته و قابل دسترس تر هستند، همچنین چون قیمت آنها کمتر است به راحتی می توان مدل های متناسب با مد روز را تهیه و استفاده کرد. یکی از مشکلات و کاستی های استفاده از زیورآلات بدلی این است که آنها عموما پس مدتی استفاده سیاه یا کدر می شوند و جلوه طلای یا نقره ای جذاب خود را اندکی از دست می دهند. در ادامه این مطلب به توضیح روش های مختلف رفع کدری و سیاهی بدلیجات و همچنین چگونگی انتخاب و خرید آنها خواهیم پرداخت. همچنین قسمتی از این مطلب به توضیح نکته هایی در مورد خرید بدلیجات خواهیم پرداخت.

روش های براق کردن بدلیجات سیاه و کدر شده


جنس بدلیجات بسته به نوع آن می تواند از انواع استیل، برنج یا آلیاژ های دیگر باشد. این آلیاژ ها بر عکس طلا در اثر تماس با رطوبت و اکسیژن اکسید شده و ظاهر براق و زیبای خود را از دست میدهند. همچنین اگر بدلیجات خود را هنگام استحمام هم به همراه داشته باشید و یا در مجاورت عرق بدن شما قرار بگیرند رسوب آب یا عرق بر روی آن تشکیل شده و آن را کدر می کند. در ادامه به چند روش برای حذف این جرم ها و خوردگی ها از سطوح اکسسوری ها و زیورآلات بدلی خواهیم پرداخت.

رفع کدری بدلیجات با سس قرمز


یکی از ساده ترین روشها با استفاده از سس قرمز یا کچاپ است. برای این کار سطح بدلیجات را با سس قرمز پوشانده و سپس ۲۰ دقیقه صبر کنید. بعد از این زمان سطح آن را با دستمال کاغذی تمیز کرده و آن را خوب بشویید. به یاد داشته باشید که پس از شستشو آن را به دقت خشک کنید تا دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود.

براق کردن بدلیجات با استفاده از خمیر دندان


خمیر دندان ها دارای قطعات کریستالی بسیار کوچکی است که خاصیت سایشی و تمیز کننده دارند. از این خاصیت سایشی خمیر دندان برای از بین بردن رسوب و خوردگی های سطحی بدلیجات می توان استفاده نمود. برای این کار سطح بدلیجات کدر شده را با خمیر دندان و مسواک به خوبی تمیز می کنیم و مانند روش قبلی آن را خوب شسته و خشک می نماییم.

براق کردن بدلیجات برنجی با لیمو


لطفا در نظر داشته باشید که لیمو اسیدی بوده و تنها برای تمیز و براق کردن بدلیجات برنجی توصیه می شود. برای این کار رو یک برش لیمو مقداری نمک پاشیده و سپس سطح بدلی برنجی خود را با آن به آرامی تمیز و درخشان کنید. سپس آن را تمیز کرده و خوب خشک نمایید.

تمیز کردن بدلیجات با مایع ظرفشویی


برای این کار داخل یک کاسه آب مقداری مایع ظرفشویی ریخته و خوب حل کنید تا مقداری کف ایجاد شود. بدلیجات را درون این مایع ریخته و با مسواک آنها را تمیز کنید. این روش برای براق کردن سطوح نقره بسیار موثر است. سپس زیورآلات خود را تمیز و بدقت خشک نمایید.

چگونه بدلیجات سیاه و کدر شده را براق و طلایی کنیم | نیدورا

روش هایی برای پیشگیری از کدر و سیاه شدن بدلیجات و اکسسوری ها


با نگهداری صحیح از بدلیجات و اکسسوری ها می توان عمر مفید استفاده از آنها را افزایش داد و سال های بیشتری از آنها استفاده کرد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.
هنگام استحمام بدلیجات خود را به همراه نداشته باشید. استحام به همراه زیورآلات باعث خوردگی آنها و ایجاد رسوب بر روی آن ها می شود.
از تماس زیاد مواد شیمیایی همچون انواع کرم و مواد آرایشی و همچنین عطر و ادکلن بر روی آنها خودداری کنید.
در روزهای گرم و بصورت کلی وس از تماس زیاد آنها با عرق بدن آنها را خوب تمیز کنید.
از قرار دادن بدلیجات بر روی هم و بصورت نامنظم پرهیز کنید و بدلیجات را با فاصله و در ظرف مخصوص که ترجیحا چوبی باشد نگهداری کنید.
بدلیجات خود را بصورت دوره ای استفاده کنید.
پس از شستشو آنها را سریعا بخوبی خشک نمایید.

کلمات جستجو شده مرتبط:
خرید بدلیجات، زیور آلات بدلی مردانه و زنانه، اکسسوری مردانه و زنانه، تمیز کردن زیور آلات و بدلیجات، براق کردن اکسسوری بدلی، نگهداری از انواع بدلیجات و اکسسوری و زیورآلات بدلی، چگونه بدلیجات سیاه شده را طلایی کنیم، چگونه بدلیجات را براق کنیم، چگونه بدلیجات را نقره ای کنیم


فروش ویژه اسباب بازی به مدت محدود
اسباب بازی