menu
۰
سبد خرید

چگونه تبخال لب را سریع و یک روزه در خانه درمان کنیم


برای درمان سریع تبخال لب روش های گوناگونی وجود دارد. احتمالا شما هم از آن دسته از افراد هستید که این بیماری بر روی سلامت و ظاهر شما تاثیر بسیار منفی گذاشته و تمایل به درمان سریع آن دارید. در این مطلب به توضیح روشهایی در دسترس و خانگی برای درمان تبخال لب یا حداقل کاهش دوره درمان آن خواهیم پرداخت. پیش از اشاه به روش های مختلف درمان سریع تبخال لب یاد آوری این نکته بسیار ضروری است که درمان سریع این مشکل در مراحل اولیه بسیار راحت تر و سریع تر بوده و با عود بیماری (out break) مهار آن سخت تر و زمانبر تر خواهد شد.

تبخال چگونه بوجود می آید


تبخال یا به صورت دقیق تر تبخال لب در واقع یک عفونت عودکننده ویروسی است، این بدان معناست که ویروسی در ابتدا وارد بدن شده و بعد هر چند وقت یکبار بیماری عود کرده و علائم آن بروز می کند.تبخال لب یکی از بهترین نمونه های بیماری های عفونی عودکننده است. بیماری تبخال به وسیله یکی از اعضای خانواده ویروسی هرپس ایجاد می شود. ویروس تبخال لب HSV1 نام دارد و نوع دیگر این ویروس یعنی HSV2 عامل ایجاد تبخال دستگاه تناسلی است که شباهت فراوانی به همین زخم تبخال دهانی دارد. البته هر کدام از این ویروس ها می توانند به جای یکدیگر نیز باعث بروز تبخال شوند.
این ویروس ممکن است به دلایل گوناگونی فعال شود و بصورت تبخال نمایان گردد. برخی از این علائم عبارت است از تب ، سرماخوردگی ، قرار گرفتن در معرض اشعه UV ( قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا آفتاب سوختگی ). تحت فشار روحی یا جسمی قرار گرفتن مانن عمل جراحی یا استرس. ضعف سیستم ایمنی بدن و بسیاری عوامل دیگر.

درمان تبخال لب با کمپرس یخ


یکی از درمانهایی که از دید بسیاری تاثیر شگفت انگیزی بر روی کاهش رشد و درمان تبخال دارد اعمال کمپرس یخ بر روی تبخال است. برای این کار بهترین روش قرار دادن یک تکه یخ درون کیسه فریزر و قرار دادن آن بر روی تبخال است. اعمال این کمپرس را روزی چند بار و به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ادامه دهید. کمپرس یخ بر روی تبخال همچنین باعث کاهش تورم اطراف آن می گردد.

درمان تبخال لب با سیر


سیر به علت اثر ضد میکروبی که دارد برای بهبود تبخال و همچنین پیشگیری از آن موثر است. برای این کار یک حبه سیر را از وسط به دو نیم تقسیم کرده و ان را بر روی تبخال قرار دهید.

استفاده از نمک برای درمان تبخال


استفاده از نمک بیشتر در مراحل اولیه ایجاد تبخال توصیه می شود. بدین معنی که در ابتدای سوزش و یا برجستگی لب و قبل از شکل گیری تاول های تبخال ، نمک میتواند از پیدایش تبخال جلوگیری کند. اما پس از بوجود آمدن تبخال قرار دادن نمک بر روی آن می تواند به جلوگیری از گشترش و همچنین کاهش دوره درمان آن کمک کند.
چگونه تبخال لب را سریع و یک روزه در خانه درمان کنیم | نیدورا

درمان تبخال لب با عسل


از عسل برای درمان انواع عفونت ها و همچنین ویروس های مختلف استفاده می شود. بسیاری بر این عقیده اند که با استفاده از عسل طول دوره درمان تبخال کاهش می یابد.

درمان یک روزه تبخال لب با داروهای رایج و بدون نسخه


آسیکلوویر (به انگلیسی: Aciclovir) مهمترین داروی درمان تبخال است. آسیکلوویر دارویی ضد ویروس هرپس سیمپلکس و واریسلازوستر است. به عبارت دیگر، از این دارو برای درمان تبخال و زونا استفاده می‌شود. برای مصرف این پماد ابتدا محل تبخال را شسته و خشک نمایید. سپس مقدار کمی از پماد آسیکلوویر را بر روی موضع تبخال گذاشته به نحوی که تمامی آن را بپوشاند. این کار را هر سه ساعت یکبار تکرار نمایید. این پماد باعث می شود که طول دوره درمان تبخال کاهش یافته و اصطلاحا سریعتر خشک شود. دقت کنید که این پماد را در دمای محیط نگهداری نمایید و از تماس آن با چشم جلوگیری کنید.
همانطور که پیشتر گفته شد برای از بین بردن تب خال در یک روز این پماد را در ابتدایی ترین مراحل پیدایش تب خال استفاده نمایید یعنی هنگامی که علائم اولیه ظاهر شده است درمان را شروع نمایید.

عناوین جستجو شده مرتبط:
چگونه تبخال را درمان کنیم، درمان سریع تبخال، درمان تبخال در یک روز، روش های خوانگی درمان سریع تبخال، how to cure oral herpes, how to get rid of oral herpes with over the counter medicines, cold sore remedies overnight,cold sore remedies overnight, از بین بردن تبخال در یک روز ,cold sore remedies overnight,best cold sore cream، درمان یک روزه تبخال لب، برای تبخال چی خوبه

فروش ویژه بدلیجات و اکسسوری به مدت محدود
برای مشاهده و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید

بدلیجات و اکسسوری