menu
۰
سبد خرید

چگونه با دستگاه فکس کار کنیم


از دستگاه فکس برای اسکن یک صفحه و سپس فرستادن آن از طریق خطوط تلفن و چاپ آن در طرف دیگر استفاده می شود. از آنجا که ممکن است برای بسیاری از ما مورد استفاده از این ابزار پیش نیامده باشد در ادامه به شرح چگونگی کار با آن می پردازیم.

چگونگی ارسال فکس


1. ابتدا مطمئن شوید که دستگاه فکس به برق و همچنین تلفن متصل می باشد.
2.دستگاه فکس را روشن کنید.
3. شماره مورد نظر جهت ارسال فکس را شماره گیری نمایید.
4.صفحاتی را که قصد ارسال آنها را دارید به ترتیب ترجیح دریافت در قسمت بالای دستگاه فکس قرار دهید. ( حتما به علامت جهت قرار گرفتن کاغذ توجه فرمایید ) معمولا جهت نوشته شده رو با بالا است.
5.کلید FAX یا Send را بفشارید.

چگونگی دریافت فکس


1. ابتدا مطمئن شوید که دستگاه فکس به برق و همچنین تلفن متصل می باشد.
2.دستگاه فکس را روشن کنید.
3.فکس را در حالت اتوماتیک یا Fax قرار دهید.
4.مطمئن شوید که فکس کاغذ و جوهر کافی دارد.
5.منتظر صدای دریافت فکس می شویم و گوشی را برنمیداریم.
6.فکس به صورت خودکار صفحات دریافتی را چاپ می کند.

چگونه با دستگاه فکس کار کنیم | نیدورا

چگونه با کامپیوتر و موبایل فکس ارسال و دریافت کنیم


اگر برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به ارسال و یا دریافت فکس از طریق کامپیوتر و یا موبایل دارید، در این مطلب به معرفی نحوه ارسال و دریافت فکس از طریق کامپیوتر و موبایل می نماییم.

ارسال و دریافت فکس از طریق کامپیوتر


با وجود پست الکترونیک یا ایمیل هنوز در برخی موارد برای ارسال یا دریافت اطلاعات ، خصوصا در موارد رسمی از فکس استفاده می شود. با توجه به اینکه دستگاه فکس در بسیاری از موارد در دسترس نیست برای این کار می توان از کامپیوتر شخصی برای ارسال و دریافت فکس بهره برد.
در اینجا به توضیح ارسال فکس از طریق ویندوز 7 خواهیم پرداخت هرچند سایر نگارش های ویندوز هم این قابلیت را دارا می باشند.
برای انجام این کار به یک خط تلفن و یک مودم dial-up نیاز است (مودم dial-up ممکن است external یا internal باشد).
پس از اتصال خط تلفن به مودم از کلید Start ویندوز وارد All programs و سپس Windows Fax and Scan شوید. بصورت ساده تر می توانید در قسمت Search عبارت Windows Fax and Scan را جستجو نمایید.
به منظور ارسال فکس گزینه New Fax را انتخاب کنید و در قسمت To شماره تلفن گیرنده و در قسمت Subject موضوع و سپس متن مورد نظر خود را وارد نموده و گزینه Send را بزنید ، اگر می خواهید یک صفحه اسکن شده و یا یک عکس را ارسال نمایید از گزینه های Insert Picture و Attach استفاده نمایید.
برای دریافت فکس توسط این نرم افزار هم کافی است برنامه Windows Fax and Scan را اجرا کنید و هنگامی که با شما تماس گرفته شد گزینه Receive Fax را انتخاب کنید و منتظر شوید تا فاکس شما به صورت کامل دریافت شود.

ارسال و دریافت فکس توسط اندروید


اگر از گوشی یا تبلت مجهز به سیستم عامل اندروید استفاده می کنید به کمک اپلیکیشن EFAX به راحتی می توانید فکس ارسال و دریافت نمایید.

عناوین جستجو شده مرتبط
روش ارسال فکس ، ارسال و دریافت فکس ، روش کار با فکس ، طرز استفاده از فکس ، how to use fax , how to send fax , how to receive fax , آموزش کار با دستگاه فکس , آموزش ارسال فکس , آموزش دریافت فکس , نحوه ارسال فکس، ارسال فکس با کامپیوتر ، ارسال فکس با لپتاپ ، دریافت فکس با کامپیوتر ، آموزش ارسال فکس با کامپیوتر و موبایل ، نرم افزار ارسال فکس با اندروید ، آموزش دریافت فکس با موبایل اندروید ، آموزش ارسال و دریافت فکس با آی او اس ، دریافت و ارسال فکس با اپل ، ارسال فاکس با کامپیوتر ، ارسال فاکس با موبایل , how to send fax via computer , how to send and receive fax via laptop , how to send and receive fax via android or ios , how to send and receive fax via smartphones
عکس از : wikihow.com

فروش ویژه بدلیجات و اکسسوری به مدت محدود
برای مشاهده و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید

بدلیجات و اکسسوری