menu
۰
سبد خرید

خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه

خرید آنلاین انواع اسباب بازی دخترانه و پسرانه با بهترین قیمت.خرید انواع ماشین اسباب بازی، عروسک، تفنگ اسباب بازی، بازی های فکری ارزان،انواع اسباب بازی ابر قهرمان ها باکیفیت در فروشگاه آنلاین اسباب بازی نیدورا

نکات مهم در مورد خرید اسباب بازی برای کودکان

اسباب بازی نقش مهمی در تکامل و افزایش خلاقیت کودکان دارد و بچه ها زمان زیادی را در روز وقف بازی کردن با آنها می کنند و در نتیجه تاثیر پذیری قابل توجهی از اسباب بازی خواهند داشت. حال سئوال این است که چه نکاتی را در مورد خرید اسباب بازی باید در نظر بگیریم و چگونه می توانیم اسباب بازی برای فرزندمان انتخاب کنیم که تنها نقش سرگرم کنندگی برای او نداشته باشد. در انتخاب اسباب بازی جدا از جنبه های آموزنده آن باید موضوعات مربوط به سلامت و ایمنی کودکان را نیز در نظر گرفت. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد جنبه های مختلف انتخاب اسباب بازی خواهیم پرداخت.

اسباب بازی را صرفا به عنوان ابزاری برای سرگرم کردن و پر کردن وقت کودک در نظر نگیرید. اسباب بازی می تواند مهارت های مختلفی از جمله خلاقیت را در کودک شما تقویت کند. اسباب بازی های ساختی برای افزایش هوش کودکان و همچنین بالابردن خلاقیت آنها بسیار موثر هستند. مثلا انواع ست لگو و خانه سازی، کیت های الکتریکی، پازلها و بازی های فکری نقش مهمی در بالابردن بهره هوشی و خلاقیت دارند. همچنین برخی از این بازی های فکری چون بصورت دو نفره قابل بازی هستند مهارت مشارکت با دیگران و کار تیمی را افزایش داده و ارتباط اجنتماعی کودکان را بهبود می بخشد. اسباب بازی های ساختنی مرتبط با مشاغل مختلف نیز باعث ایجاد علاقه مندی به مشاغل در کودکان می شود. اسباب بازی ها همچنین می توانند توانایی های حرکتی کودکان را افزایش دهند. برخی اسباب بازی ها باعث تحرک بیشتر کودکان شده و همچنین برخی از آنها قابلیت های کار کردن با انگشتان دست را در کودکان بهبود می بخشد.

همچنین در انتخاب اسباب بازی برای کودکان جنبه های ایمنی آنها را نیز در نظر بگیرید. این جنبه های ایمنی اسباب بازی ها شامل مواد بکار رفته در تولید آنها، ابعاد و شکل آنها و همچنین هویت اسباب بازی است که ممکن است بهداشت روانی کودک را تحدید کند. برای کودکان بخصوص کودکان کم سن و سالتر مثلا کودکان زیر دو سال از اسباب بازی های با کیفیت خریداری کنید. کودکان در سنین پایین تر اسباب بازی ها را در دهان خود برده یا آنها را گاز میگیرند. اسیباب بازی های بی کیفیت ممکن است ایجاد حساسیت کرده و یا مواد رنگی به کار رفته در آنها ممکن است حتی نیمه سمی باشد. برخی از اسباب بازی های بی کیفیت از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده و می تواند باعث آسیب زدن به کودکان شود. همچنین ابعاد و اشکال اسباب بازی بسیار مهم استو از خرید اسباب بازی های با لبه تیز خودداری کنید. همچنین برای کودکان زیر ۴ سال اسباب بازی های با قطعات ریز را خریداری ننمایید زیرا بعضا این قطعات توسط کودکان بلعیده می شود و می تواند باعث ایجاد خفگی شود. نکته بعدی ماهیت اسباب بازی است که بسیار مهم است. از اسباب بازی هایی که منتقل کننده حس خشونت به کودکان است مانند انواع چاقوی اسباب بازی یا تفنگ اسباب بازی پرهیز کنید زیرا این اسباب بازی ها به مرور بر روی ذهن انعطاف پذیر کودکان تاثیر خواهد گذاشت.

علائم هشدار دهنده بر روی اسباب بازی ها

برای راهنمایی بهتر شما در مورد اینکه از چه اسباب بازی هایی نمی توانید برای کودکان استفاده کنید برخی علائم هشدار دهنده بر روی اسباب بازی ها چسبانده می شود که این علائم نشان دهنده بازه سنی ممنوع بوده و یا بصورت یک عدد و علامت بعلاوه است مانند +18 months که نشان می دهد این اسباب بازی تنها برای کودکان بالاتر از ۱۸ ماه مناسب است. در زیر به یک نمونه برچسب هشدار منع استفاده برای کودکان زیر ۳ سال نشان می دهد.

نکات مهم خرید اسباب بازی، برچسب راهنمای اسباب بازی